روش تحقیق

روش تحقیق پانل دیتا برای پایان نامه هایی که با رگرسیون تحلیل می کنند و معمولا در گرایشهای مالی، حسابداری و اقتصاد کاربرد بیشتری دارد. این روش تحقیق می تواند در تبیین مسیر تحقیق در فصل سوم پایان نامه به شما عزیزان کمک کند.

[divider]

روش تحقیق آنالیز واریانس با اندازه های مکرر

[divider]

روش تحقیق تحلیل سلسله مراتبی AHP

[divider]

روش تحقیق تحلیل عاملی

[divider]

فایل رتبه بندی تاپسیس با نرم افزار اکسل

 

2 دیدگاه در “روش تحقیق

  1. توزیع نرمال با میانگین و انحراف معیار مشخص در دست داریم. هدف مان این است که این توزیع را به زیر بازه هایی با احتمال مساوی پارتیشن بندی کنیم. مثلا نرمال با میانگین ۰٫۶ و انحراف معیار ۰٫۱ داریم و می خواهیم به چهار قسمت متساوی الاحتمال تقسیمش کنیم. زیر بازه ها به چه صورت بیان می شوند؟؟

    1. با سلام دوست عزیز
      احتمال تجمعی هر توزیع مساوی یک هست و وقتی به چهار قسمت تقسیم بشه بازه ها از صفر تا ۰٫۲۵ و از ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ و از ۰٫۵ تا ۰٫۷۵ و ۰٫۷۵ تا یک خواهند شد. حالا برای محاسبه عددی در توزیع که احتمالش در توزیع نرمال با میانگین ۰٫۶ و انحراف معیار ۰٫۱ دو راه داریم یکی اینکه از خود توزیع یاد شده استفاده کنیم یعنی عدد متناظر احتمال مثلا ۰٫۲۵ رو از جدول با این مشخصات(میانگین و انحراف معیار) پیدا کنیم. به دلیل در دسترس نبودن جداول این محاسبه بهتره از روش دوم استفاده کنیم. مقدار z (نرمال استاندارد) رو برای مثلا ۰٫۲۵ یا ۰٫۷۵ از جدول پیدا کنیم و داخل رابطه استاندارد سازی x قرار بدیم.(z برابر است با x منهای میانگین جامعه تقسیم بر انحراف معیار جامعه) مجهول شما که x هست پیدا میشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *