تحلیل آماری

تحلیل آماری استفاده از داده‌های آماری شامل متغیرها و وقایع برای تعیین روابط احتمالی یا آماری به روش کمی است.

مشاوره در زمینه تحلیل آماری افتخار ماست.
بهترین مشاوره تجزیه و تحلیل آماری افتخار ماست.

تعریف تجزیه و تحلیل آماری چیست؟

تجزیه و تحلیل آماری به روش‌های زیادی انجام می‌شود. مانند معادله‌های رگرسیونی، مقایسه میانگین، محاسبه همبستگی، تحلیل نسبت و غیره. هدف از این روش‌ها انجام کمی، یا ریاضی، داده برای تعیین همبستگی بین یک یا چند متغیر و یا پیش‌بینی احتمال رخداد آینده در وضعیت‌های مشابه است.

تحلیل آماری اغلب در کسب‌ و کار برای ارزیابی شرکت و در بسیاری از تصمیم‌های تجاری مانند نگهداری و ارزیابی سهام مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوسان سهام حوزه‌ای است که در آن شرکت‌ها مرتباً از این تحلیل های آماری برای استخراج نتایج استفاده می‌کنند. شرکت‌ها همچنین این داده‌ها را در طول فرآیند مدیریت ریسک می‌کنند، تا احتمال وقوع یک ریسک مشخص توسط یک شرکت را ارزیابی کرده و میزان ریسک آن قابل قبول باشد. شرکت‌ها همچنین از معادله‌های رگرسیونی استفاده می‌کنند تا برخی از فرضیه‌های کلی خود را در مورد تاثیر یک عامل خاص بر دارایی‌های آن‌ها یا قیمت بازار سهام مورد آزمایش قرار دهند.

اگر متخصص نیستم برای تحلیل آماری چه راهی وجود دارد؟

در صورتی که فرصت و یا تخصص انجام تحلیل آماری را نداشته باشیم، می توانیم از روش واگذاری پروژه و اخذ مشاوره از متخصصین ما هدف خود را محقق نمایید. در این ارتباط چه در زمینه پژوهشهای سازمانی و شرکتی و چه در تحقیقات دانشجویان و دانش پژوهان این شرکت آمادگی دارد تا آنچه در طی سالها تجربه به دست آورده است، در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد. امیدواریم تا در این امید همراه همه ما باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *